Техніки малювання аквареллю для початківців

Техніки малювання аквареллю для початківців
17:57, 29 Дек.

Техніка малювання аквареллю може налякати початківців, бо вважається, що це не дуже легко. Насправді багатьом талановитим художникам важко перейти на акварель, оскільки вона поводиться зовсім інакше, ніж інші фарби для малювання. Деякі цікаві ідеї про творчість можна знайти на сайті https://hobbi-du-hast.com.ua, а про деякі розповімо вам в цій статті.

Що потрібно мати, щоб почати малювати аквареллю?

Перш ніж почати малювати, вам знадобляться деякі основні речі…

Акварельні фарби

Рекомендовано використовувати набір професійних акварельних фарб, оскільки різницю буде видно на кінцевій роботі. Звичайні акварелі відрізняються від професійних якістю використовуваних пігментів. Також для початку можна спробувати поодинокі кольорові фарби для ознайомлення, перш ніж вибрати цілий набір. Як підбирати та змішувати кольори акварельних фарб, ви можете прочитати тут.

Пензлики

Далі нам знадобляться два пензлики: один тонкий, а другий - товстий. Тут важливий матеріал, з якого виготовлені нитки пензля, оскільки це впливає на його кінчик і завиток, що відображатиметься на вашій легкості малювання.

Акварельний папір

Для початку можна потренуватися на акварельному папері розміру А4. Для досягнення найкращих результатів добре використовувати спеціальний акварельний папір, враховуючи товщину аркуша (зазвичай 190 або 300 г/м²) і особливий спосіб, яким папір вбирає воду.

Спеціальні блоки для акварелі зазвичай мають формат паперу А4 або А3. Ще однією перевагою таких блоків для малювання аквареллю є те, що папір не містить кислот, які взаємодіють з різними марками кольорів, що ви використовуєте.

Які є техники малювання аквареллю?

Є кілька основних технік акварельного живопису. Техніка фарбування «мокре по мокрому» є однією з найбільш використовуваних, але в той же час її відносно легко наносити.

Техніка «мокре по сухому»

Мокре по сухому використовується для отримання точніших і чіткіших форм. Більшість акварелей в ілюстративному стилі виконано мокрою фарбою на сухій ділянці. Тут поведінка кольорів визначається лише кількістю води, яку ви додаєте під час змішування, що дає вам кращий контроль над дисперсією. Етапи роботи можуть бути такими:

  • Почніть із сухого паперу. Візьміть фарбу, зволожену великим пензлем, і просто почніть малювати.
  • Охриста фарба, використана на зображенні моделі, досить волога, доказ того, що непрозорість кольору залежатиме від кількості води, яку ви змішаєте.
  • Ви можете спробувати використовувати більш суху фарбу, яка створить особливу текстуру, з фінішним покриттям, подібним до ескізного. Знову ж таки, після повного висихання ви можете побачити, як кольори мають тенденцію бліднути, виглядаючи зовсім інакше, ніж на момент нанесення.

Техніка «мокре по мокрому»

В основному ми наносимо вологу фарбу на вологу поверхню. Ось проста вправа, яка допоможе вам ознайомитися з цією технікою:

  • Почніть із змочування пензля у воді та «намалюйте» два прямокутники. Прямокутники буде важко побачити, оскільки немає пігменту, але якщо трохи нахилити голову, ви зможете побачити, куди нанесена вода. Відповідні області будуть використані як опора для кольору
  • Візьміть трохи кольору з палітри та додайте його до вологого прямокутника, просто ковзаючи пензлем з одного боку на інший.
  • У другому прямокутнику кінчиком кисті додайте лише кілька плям кольору. Ця вправа чудово підходить для того, щоб почати оцінювати кількість води та фарби, які ви бажаєте використовувати.

Техніка «мокре по мокрому» ідеально підходить для малювання пейзажів у віддаленій перспективі, неба або для робіт із м’якими переходами кольорів і з’єднаннями, оскільки ефект створює плавний вигляд.

Ви помітите, як різні поверхні виглядають після висихання. Коли ми малюємо мокрим по мокрому, ми не маємо особливого контролю над тим, як кольори реагують, як вони розсіюються на мокрій основі. Це один із прекрасних і інтригуючих аспектів цієї техніки.

Після повного висихання ви також побачите, що змінилася інтенсивність кольору. Це нормально, коли будь-які кольори на роботі виглядають менш яскравими після висихання і навіть набувають певної цікавої текстури. Тому техніка «мокре по мокрому» є чудовою технікою, яка виводить на передній план властивості акварельних фарб, а часом може навіть здивувати.

Рубрика: Статьи. Читать весь текст на misto.kharkiv.ua.