Види натяжних стель: матеріали, фактури та конструкції

Види натяжних стель: матеріали, фактури та конструкції
18:32, 02 Окт.

глянцеві натяжні стелі в Тернополі

Збираючись оздобити приміщення натяжною стелею, варто заздалегідь ознайомитися з її видами, щоб підібрати справді найкращий варіант, з огляду на потреби та смаки. Перш за все – визначитися з матеріалом виготовлення. Виробники пропонують натяжні стелі (Тернопіль), каталог яких включає плівкові та текстильні модифікації.

ПВХ-плівка представлена розмаїттям кольорів − понад 150 відтінків, від традиційного білого до яскравих та темних кольорів. Еластичність плівки дає можливість створювати складні фігурні конструкції. Серед переваг плівкових полотен — невисока вартість, простота у догляді, стійкість до вологи. Така сукупність властивостей дозволяє використовувати матеріал для будь-яких кімнат, в тому числі кухні та ванної. Головне, щоб температура у приміщенні не опускалася нижче +5 градусів – від холоду матеріал розтріскується та втрачає початкові властивості.

Текстильні полотна зроблені з поліестерових волокон, переплетених між собою. Пориста структура сприяє хорошому повітрообміну. Колірна палітра менша, ніж у плівкових аналогів, проте це компенсується придатністю до перефарбування. Таку стелю встановлюють і в неопалюваних приміщеннях – холоди їй не шкодять. А від підвищеної вологи та води її варто берегти, й піддавати тільки сухому чищенню.

Які бувають фактури та який ефект вони справляють?

Фактури матеріалів не тільки впливають на естетичну привабливість приміщення, а й здатні візуально його корегувати. Випускаються стельові полотна у таких фактурах:

  • Глянцеві. Гладка блискуча поверхня плівки відбиває світло сонця та штучного освітлення, через що кімната видається більш освітленою та просторою. А при застосуванні темних відтінків глянцю можна отримати виражений дзеркальний ефект, щоб додати висоти та простору приміщенню.
  • Сатинові. Сатинова стеля має легкий перламутровий блиск, і є проміжним варіантом між глянцевим та матовим полотном. Як і глянцеві покриття, виготовляються тільки з плівки.
  • Матові. Представлені як плівковими, так і текстильними матеріалами. Повністю позбавлені блиску, нагадують тиньковану та фарбовану стелю. Такий вигляд сприяє універсальності – вони гармонійно вписуються у будь-які стилі облаштування.

замовити натяжну стелю Тернопіль

Найменш вимогливі до вибору освітлення сатинові й матові поверхні. Для глянцю необхідно ретельно продумати схему підсвічування, аби уникнути надмірної яскравості, й відблиски та промені, відбиті на стелі, прикрашали собою інтер’єр.

Які різновиди конструкцій існують, та для яких приміщень підходять?

Натяжні покриття можуть мати один, два чи більше рівнів. Одноярусні стелі – це традиційний універсальний варіант, який особливо підходить при невеликій висоті перекриттів. У цьому випадку натяжне полотно розташовується на 4—5 см нижче від чорнової основи, якщо передбачене вбудоване освітлення — на 10—15 см.

При монтажі дворівневих систем полотна розміщуються у два яруси. Встановлення натяжних стель цього виду дозволяє візуально поділити простір на умовні зони, приховати елементи комунікацій та створити унікальний дизайн. Як правило, для різних рівнів обирають фактури та відтінки, які відрізняються між собою. Контури ярусів часто підкреслюють світлодіодним підсвічуванням, білим або кольоровим.

Багаторівнева натяжна конструкція може мати від трьох ярусів і більше. Такі моделі потребують висоти та простору. Зазвичай ними оздоблюють великі приватні будинки та комерційні приміщення. Застосовуючи різну кількість рівнів, їх тони, фактури, геометрію та підсвічування, вдається зробити стелю основним акцентом, який привертає увагу та виділяється на тлі інтер’єру.

Рубрика: Статьи. Читать весь текст на misto.kharkiv.ua.