Чим і як обробити терасну дошку з соснової деревини?

Чим і як обробити терасну дошку з соснової деревини?
11:27, 15 Апр.

купити терасну дошку з соснової деревини

Сосна – доступний за вартістю та екологічний матеріал, проте їй притаманна відносно невелика стійкість до зовнішніх впливів. Без заходів із захисту соснова терасна дошка швидко темніє, стає вразливою до шкідливих комах та плісняви. Також власник настилу може зіткнутися й з іншими неприємностями:

  • розбуханням та деформацією планок під дією вологи;
  • вигорянням від сонячного випромінювання;
  • стиранням поверхні, появою на ній подряпин та тріщин.

Підлогове покриття без просочення та фінішного шару в умовах відкритого простору прослужить недовго, при цьому пришвидшено втрачаючи естетичні та практичні характеристики. Щоб уникнути цих проблем, необхідно підібрати відповідні засоби для обробки та дотримуватися технології її здійснення.

Які засоби застосовуються для просочення матеріалу?

Для захисної обробки настилу можуть використовуватися:

  • Антисептики. Завдяки їм натуральна деревина не уражається грибком, пліснявою та комахами. Їх використовують у комплексі з лаком або оліями.
  • Олії. Вони глибоко проникають у структуру дерева, захищають його від вологи, надають поверхні красивого матового блиску, підкреслюють естетичність текстури деревини. Просочення слід оновлювати кожні 1 – 2 роки.
  • Фарби та лаки. Слугують фінішним шаром, створюють плівку, яка ізолює матеріал від чинників навколишнього середовища. Варто мати на увазі, що прошарок лаку чи фарби може тріскатися від перепадів температур.

Застосовуються й комбіновані засоби, які суміщають в собі риси антисептиків та олій.

Доцільно надавати перевагу складам на водній основі – вони екологічно безпечні й не зашкодять здоров’ю тих, хто користуватиметься настилом. Не варто економити на придбанні антисептиків – обробка ними є однією з запорук довговічності тераси. Перед нанесенням олії краще протестувати засіб на невеликій ділянці покриття, аби переконатися, що відтінок підходить. Просочення та оновлення лакованого або фарбованого шару потрібно проводити регулярно, щоб підтримувати захисні властивості.

Як правильно обробити вуличне підлогове покриття з соснових дощок?

соснова терасна дошка

Для отримання довготривалого результату оптимально виконувати обробку в такому порядку:

  • Підготовка поверхні. Потрібно очистити декінг від бруду, пилу та старого лаку/фарби. Вирівняти поверхню можна за допомогою шліфувальної машини.
  • Нанесення антисептика. Склад наноситься пензлем чи валиком у 2 – 3 шари. Кожен новий шар треба наносити після того, як висох попередній.
  • Просочення олією. Олія рівномірно розподіляється поверхнею. Слід стежити, щоб не виникало підтікань.
  • Сушіння. Терасу залишають на добу чи дві для висихання.

Якщо була вибрана фарба, перед її нанесенням поверхню ґрунтують. Потім валиком наносять тонкий перший шар, а пензлем проходять по щілинах між планками. Кожен шар має висохнути перед нанесенням наступного.

Коли настил експлуатується вже протягом тривалого часу, перед обробкою його оглядають на предмет пошкоджень. Тріщини, дірки та інші дефекти усувають спеціальною шпаклівкою, а тоді затирають наждачним папером. Планки, які втратили придатність, підлягають заміні.

При належному догляді й своєчасній обробці згідно з усіма правилами тераса з соснової дошки прослужить близько 15 років, так що про укладання нового настилу доведеться задумуватися нескоро.

Рубрика: Статьи. Читать весь текст на misto.kharkiv.ua.