Коли у нас народжується дитина, особливо перша, у нас, батьків, часто виникає безліч питань. Все стає новим та безпрецедентним. Дуже легко загубитися в потоці інформації, і буває дійсно важко знайти потрібну інформацію: що потрібно новонародженій дитині, на що важливо звернути увагу, які особливості розвитку та догляду, як і коли виховувати малюка.
Сьогодні я хочу поговорити про виховання дітей до 3 місяців. Я хочу поговорити про те, що важливо в цей період, і дати вам списком дитячі іграшки , що розвивають, за допомогою яких можна розвивати органи почуттів малюка: зір, слух і дотик.
У перший місяць немовлята більшу частину часу проводять уві сні або дрімають. Він ще дуже тендітний, тому в перший місяць йому дуже важливо отримати багато кохання та тепла від батьків. Але це також чудовий час, щоб почати навчати малюка та допомогти йому познайомитися з навколишнім світом. Оскільки знайомство немовлят із довкіллям є сенсомоторним навіть до дворічного віку, дуже важливо зосередитися на сенсорному навчанні.
Почуття зору
Зір - найменш розвинене почуття новонародженого. Новонароджені діти дуже погано і нечітко бачать навколишнє оточення. Їм дуже важко сфокусувати погляд, і вони можуть робити це лише протягом дуже короткого часу і лише на об'єкті, що знаходиться на відстані близько 25 см. Тому дуже корисно показувати дитині дуже прості, контрастні предмети.
Для цього ідеально підходять картки з різними контрастними об'єктами, наприклад, картки подорожей Віммера-Фергюсона.
Ці карти мають різні об'єкти і бувають не лише чорними та білими, а й червоними. Це дуже корисно вже тоді, коли малюк навчається концентрувати увагу наприкінці першого місяця і коли двомісячна дитина починає розрізняти кольори. Тому ці картки будуть корисні та цікаві малюкові протягом кількох місяців.
Водний килимок також ідеально підходить для розвитку зорових відчуттів і одночасно заохочує малюка проводити якнайбільше часу на животику. Це викличе у малюка бажання лягти на животик і дослідити, що знаходиться всередині, що тільки допоможе йому почуватися сильнішим і твердішим, лежачи на животику.
ПОЧУТТЯ СЛУХА
Почуття слуху розвивається ще до народження дитини. Коли дитина під час вагітності чує голос матері, вона заспокоюється найбільше. Спочатку потрібно стимулювати слух голосом мами чи тата. Говоріть м'яко, різними тонами.
Важливо мати брязкальце, яким можна гриміти в різних місцях: з одного боку голови дитини, з іншого боку голови дитини, над головою дитини. Це розвиває слух дитини, допомагає її очам стежити за предметом та допомагає дитині тримати середню лінію.
Дуже важливо переконатися, що брязкальце легке, його легко схопити і що звук, який вона видає, не надто гучний і дратівливий. У цьому випадку брязкальце буде веселе і корисне протягом багатьох місяців.
ТАКТИЛЬНЕ ВІДЧУВАННЯ
Почуття дотику - одне з основних почуттів. Саме почуття дотику допомагає малюкам швидше та найкраще пізнавати світ. Тому дуже важливо почати розвивати це почуття якомога раніше.
Для цього можна використовувати іграшки з різними поверхнями, різними виступами та щільно пришитими деталями, такими як гудзики та шнури. Дитині слід давати чіпати різні поверхні: теплі, холодні, м'які, шорсткі, пухнасті, грубі тощо.
Всі ці іграшки допоможуть вашому малюку розвинути тактильні відчуття. Маля зможе обмацувати різні поверхні своїми маленькими ручками, намагаючись схопити маленькі предмети, що стирчать, тягнуться і стискаються між пальцями.
Я вважаю, що при вихованні дітей дуже важливо розуміти, що не обов'язково купувати дитині безліч іграшок. Важливо розуміти, що потрібно враховувати на кожному етапі розвитку і, таким чином, правильно вибирати іграшки, які будуть корисними та доцільними не один і не два місяці. Таким чином, гроші не будуть витрачені даремно, а дитина не буде обтяжена непотрібними іграшками, які можуть лише перебудити її.
Рубрика: Статьи. Читать весь текст на misto.kharkiv.ua.