Бавовна та льон: яку тканину краще вибрати

Бавовна та льон: яку тканину краще вибрати
20:54, 19 Авг.

При виборі полотна для пошиття літнього костюма, постільного та іншого домашнього текстилю більшість з нас розглядають лише два варіанти: бавовну та льон.

Бавовна та льон: яку тканину краще вибрати?

Сучасний асортимент текстильних тканин пропонує безліч різноманітних синтетичних новинок, але попри це інтерес до натуральних тканин не зменшується, а навпаки зростає. Так, наприклад, при виборі полотна для пошиття виниванки або постільного та іншого домашнього текстилю більшість з нас розглядають лише два варіанти: бавовну та льон. Вони досить схожі між собою за властивостями і характеристиками, але разом з тим кожен з них має відмінні риси. У чому ж різниця і якій віддати перевагу? Саме з цим питанням ми спробуємо сьогодні розібратися.

Що спільного між льоном та бавовною?

І бавовна, і льон тканинами рослинного походження, які вирощували ще в давнину. Але на відміну від бавовни, яку роблять з пухнастого бавовнику, що нагадує вату, льон виробляють із стебел високої (від 60 см і більше) трав'янистої рослини з гарними блакитними квітками.

Таким чином, товщина лляної пряжі може змінюватись в діаметрі. Найбільш тонкі волокна використовують для пошиття постільної, рушників та костюмів, а з грубих, як правило, отримують брезент та безліч інших виробів з мішковини. Бавовна, у свою чергу, вважається ніжнішим матеріалом, з неї шиють одяг та виготовляють медичну вату.

Бавовна та льон: яку тканину краще вибрати?

Але в них і подібні властивості, які обумовлені їх природним походженням. Наприклад, обидва варіанти чудово пропускають повітря, вбирають вологу, захищають від впливу ультрафіолетових променів, не накопичують статичну електрику та відрізняються неймовірно високою міцністю. Ці якості зробили бавовняні та лляні тканини найпопулярнішими та затребуваними серед аналогів.

Три головні відмінності льону та бавовни


Як і говорилося раніше, у цих, дуже подібних матеріалів свої характерні риси, які багато в чому визначають їхнє майбутнє призначення.

Традиційно льон вважається міцнішим, а також краще справляється з циркуляцією повітря, тому в одязі з нього влітку не спекотно, а взимку відповідно не так холодно.
Вироби, відшиті з льону, мають особливі антибактеріальні та бактеріологічні властивості: ні грибок, ні бактерії на ньому не зможуть ужитися.
Плюс до всього, льон можна назвати екологічно чистим продуктом, оскільки його рослини не обробляють хімічними речовинами і пестицидами, чого не можна сказати про бавовну.
Потрібно розуміти, що вибір залежатиме не тільки від індивідуальних уподобань, а й від призначення тканин. Так, наприклад, бавовну частіше використовують для пошиття заготовки для вишиванки оскільки вона більш ніжна, приємна до тіла і краще поглинає вологу, а льон тканина підійде для скатертин, та постільної білизни . Ще важливо враховувати той факт, що види текстилю бувають різні: все залежить від товщини пряжі, способу переплетення ниток та змісту синтетики. Більш детально ознайомитись, та купити ці натуральні тканини Ви зможете на сайті "Веснянка" https://ua.vesnyanka.com.

Рубрика: Статьи. Читать весь текст на misto.kharkiv.ua.