Як засвоювати математику з легкістю. Поради для школярів та батьків

Як засвоювати математику з легкістю. Поради для школярів та батьків
11:43, 01 Авг.

Не кожен школяр може зрозуміти математику самостійно, без допомоги батьків. Іноді дорослі з самого початку навчання дитини приходять до висновку, що вона не має так званих математичних здібностей. І у цьому полягає велика помилка, адже кожен школяр при бажанні може значно покращити власну успішність з математики.

Розвиток математичних здібностей

Згідно з головним правилом виховання школярів молодшого та середнього віку, розвивати потрібно обидві півкулі. Коли дитина полюбляє читати та малювати, можна заохочувати її в цих заняттях. Але також не варто забувати про розвиток логічного мислення. Математикою потрібно займатися систематично, а не час від часу. Лише тоді дитина буде розвиватися гармонійно.

Чому варто дозволити школяреві помилятися

Школярі, яким краще даються гуманітарні предмети, часто можуть відчувати страх відповісти неправильно під час уроку математики в школі (або навіть під час виконання домашньої роботи разом з батьками). Цей страх призводить до того, що школяр або хоче вгадати відповідь; або розв'язати приклад тим шляхом, який він використовував раніше. Дорослим потрібно дозволити учневі помилятися. В такому випадку школяр буде відчувати себе набагато спокійніше під час занять математикою. Звісно, це не одразу призведе до кращих результатів у навчанні. Але навчитися мислити дитина може лише коли в неї немає відчуття страху.

Інколи школяр може боятися навіть самостійно робити домашні завдання з математики. Коли не виходить розв'язати якесь завдання, учень відчуває, що він не виправдовує сподівань дорослих. І це призводить лише до того, що дитина починає ненавидіти навчання в школі. В такому випадку варто виявити, звідкіля беруться страхи у школяра. Наприклад, це може бути поганий досвід у минулих класах, недостатня підтримка з боку дорослих тощо.

Не вимагайте від школяра більше, аніж він може зробити. Адже коли школяр вчиться відносно добре, навряд чи надалі він стане відмінником. З іншого боку, покращити знання та навчальні досягнення завжди можливо, якщо займатися регулярно та позбавитися від тривоги. А перевірити домашні завдання завжди можна за допомогою гдз 5 клас математика. Посібники з готовими відповідями завжди допомагають школярам відчувати себе більш впевненими та сприяють поліпшенню успішності.

Отримання винагороди

Нарешті, навчати школяра математиці буде значно простіше, коли він буде зацікавленим в результаті самого навчального процесу. Саме тому винагорода за успіх завжди грає величезну роль у досягненні кращих оцінок. Можна, наприклад, попередити школяра, що для нього є подарунок, який він отримає тільки після виконання домашньої роботи з математики. Такий підхід допоможе школяреві зрозуміти, що математика - це насправді корисна річ. Інакше кажучи, винагорода може допомогти змінити уявлення дитини про сам процес навчання математики.

Рубрика: Статьи. Читать весь текст на misto.kharkiv.ua.