Правила реєстрації місця проживання онлайн.
Реєстрація місця проживання онлайн це унікальна система, яка дозволяє користувачам онлайн-ресурсу державних послуг “Дія” реєструвати своє місце проживання без паперових документів і відвідування державних органів. Для виконання такої процедури необхідно притримуватись певних правил. Такі правила здебільшого встановлює Закон України “Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні” та Постанова Кабінету Міністрів “Деякі питання декларування і реєстрації місця проживання та ведення реєстрів територіальних громад”. Ми коротко розповімо про основні практичні аспекти цих правил і про те як можна зареєструвати своє місце проживання на сьогоднішній день.
Інструмент онлайн-реєстрації
Єдиним інструментом онлайн-реєстрації в Україні є інтернет-портал державних послуг “Дія”. Для авторизації в Дії необхідно бути внесеним в Єдиний демографічний реєстр, згідно якого особі присвоюється номер запису у вказаному реєстрі. При внесенні інформації про особу в такий реєстр програма має змогу ідентифікувати особу і згенерувати її електронний підпис. Щодо інформації про житло, в якому планується реєстрація, то вона також повинна бути внесена в електронний реєстр, але вже в електронний реєстр прав на нерухоме майно. Зареєструватись можна двома шляхами:
- у житлі, часткою у праві власності якого особа володіє
- у житлі, власником якого надано згоду на реєстрацію особи.
У випадку реєстрації у власному житлі “Дія” бачить, що заявник є власником житла за адресою якого бажає зареєструватись. У випадку надання згоди від власника, такий власник також має бути авторизований у “Дії” і підтвердити реєстрацію в електронному вигляді на порталі.
Результат реєстрації
Результатом надання послуги з реєстрації місця проживання є внесення інформації про місце реєстрації особи до реєстру територіальної громади. Ніяких штампів чи інших довідок не передбачено. Інформацію про місце проживання можна подивитись у “Дії” або згенерувати і роздрукувати Витяг про місце проживання з порталу. Підтвердженням легальності такого витягу буде QR-код. Також ЦНАПами може видаватись Довідка про реєстрацію місця проживання з підписом і печаткою уповноваженої особи. Зареєстроване місце проживання визначає належність особи до відповідної територіальної громади, в середині якої вона має певні права і обов’язки. При цьому, місце реєстрації не означає обов’язок проживати за зазначеною адресою. Більше того, реєстрація не завжди дає право на проживання у житлі, за яким зареєстроване місце проживання.
Онлайн-реєстрація у військовий час
Під час дії військового часу в Україні онлайн-реєстрація не здійснюється з питань безпеки. Такий стан речей може змінитись у будь-який час, але поки що прописка можлива тільки через подачу документів у паперовому вигляді до ЦНАП. Правила реєстрації не містять інформації про таке обмеження, але технічно онлайн-реєстрація недоступна і прописатись через “Дію” поки що неможливо.
Як зареєструватись?
Не завадить нагадати, що реєстрація місця проживання є законною вимогою і обов’язком для всіх громадян України. Проте, не кожен має житло для реєстрації. У цьому разі вам допоможе сервіс надання прописки. Це означає, що можна купити прописку. Точніше, орендувати її на визначений час. Це те саме, що оренда житла, але житло орендується не для проживання, а саме для реєстрації, що визначається договором між компанією-надавачем послуги і орендарем-отримувачем прописки. Фактично це юридична послуга, яка спрямована на задоволення потреб клієнтів щодо отримання прописки на зручний час у потрібному місці і комплексом необхідних для цього послуг.
Рубрика: Статьи. Читать весь текст на misto.kharkiv.ua.