Чи боляче робити колоноскопію?
Незважаючи на появу низки неінвазивних методик діагностики внутрішніх органів та систем, колоноскопія була і продовжує залишатися одним із найбільш ефективних та інформативних форматів вивчення кишечника. Саме завдяки цій процедурі вдається поставити точний діагноз і побачити найменші патології, у тому числі злоякісне новоутворення.
При цьому більшість пацієнтів, отримуючи направлення на колоноскопію, відмовляються від цієї процедури та затягують із нею до останнього. Все тому, що у багатьох вона продовжує асоціюватись із сильними больовими відчуттями, психологічним та фізичним дискомфортом.
Чи це так насправді і як сьогодні проходить колоноскопія? Давайте докладніше розберемося.
Наскільки болісною є процедура колоноскопії
Один із головних міфів про колоноскопію стверджує, що під час цієї процедури пацієнт відчуває сильний біль. І ще кілька десятків років тому це, можливо, було правдою. Однак сучасне обладнання дозволяє зробити огляд безболісним. Особливо під час використання місцевої анестезії.
Так, невеликий дискомфорт пацієнтами може відчуватись. Однак багато в чому він обумовлений психологічним фактором. І позитивний настрій, розслабленість, а також вибір досвідченого професіонала, якому ви зможете довіряти, помітно полегшує процес.
Давайте розвіємо всі шкідливі та несправедливі стереотипи:
- Колоноскопія – це боляче. Ні. Жодних ріжучих гострих болів пацієнт не відчуває. Трубка із закріпленою на ній невеликою камерою сьогодні має мінімальний діаметр і при правильній підготовці організму, у тому числі й психологічного настрою процедура ніяк не відчувається.
- Колоноскопія може зашкодити внутрішні органи. Ще один міф, який варто розвіяти. Інноваційне обладнання у поєднанні з досвідом та кваліфікацією фахівця зводять до нуля будь-який ризик пошкоджень та ускладнень після процедури.
Чи можна прибрати болючі відчуття повністю?
Незважаючи на те, що багато сучасних фахівців переконують пацієнтів у тому, що колоноскопія сьогодні є безпечною та безболісною, страх і так і не минає. І пацієнти часто запитують, чи можна якимось чином повністю усунути дискомфорт і біль від процедури?
Насправді вихід є – багато лікарів сьогодні проводять колоноскопію з використанням медичного сну. Це не загальний наркоз у прямому його розумінні, а скоріше крапельниця, що дозволяє пацієнтові впасти у легкий сон виключно на час проведення огляду. Щоправда перед тим, як викликати до кабінету анестезіолога, пацієнт має пройти огляд у кардіолога, щоб унеможливити проблеми із серцем. Вони є протипоказанням до медикаментозного сна.
Головне для комфортного та безболісного проведення колоноскопії – вибір досвідченого кваліфікованого лікаря. У «Сіті Клінік» працюють фахівці, які використовують сучасне обладнання та гарантують дбайливий індивідуальний підхід до кожного пацієнта.
Рубрика: Статьи. Читать весь текст на misto.kharkiv.ua.