Сонячні електростанції в Києві: для промисловості фотоелектричні модулі, встановленні на даху, відкривають багато можливостей, адже перехід на споживання власної електрики — це не тільки про економію грошей
Сонячні електростанції в Києві для промисловості — це можливість в дуже стислі терміни налагодити генерацію електроенергії та відмовитися від закупівлі великих обсягів електроенергії у зовнішніх постачальників. Якщо взяти сонячну електростанцію потужністю 150 кВт, її установка вимагатиме інвестувати близько 2,5 млн гривень. Але за рік вона дозволить заощадити на електроенергії близько 900 тисяч гривень, адже за свою електроенергію нічого не доведеться платити. Станція повністю окупиться протягом 3 років — і це досить скромний прогноз. Насправді це може статися і швидше, особливо якщо тарифи на електроенергію для комерційних споживачів знову зростуть, а ось це вже дуже реальна ситуація. З урахуванням того, що термін експлуатації СЕС становить мінімум 30 років, то прогнозований прибуток за цей період складе близько 31,2 млн гривень.
Сонячні електростанції: купити собі впевненість у майбутньому
Втім, сонячні електростанції, які встановлені для заміщення власного споживання — це не тільки про економію грошей, ефект від їхньої установки значно більший:
- Ціна на електроенергію, яку виробляє саме підприємство, буде зафіксовано на весь термін експлуатації СЕС — а це, як було зазначено вище, щонайменше 30 років. За нинішнього курсу долара це становитиме близько 0,7-0,8 грн за кВт. Але головне — підприємство може закладати цю вартість у розрахунки з ціноутворення, не переживаючи за можливу нестабільність цін на енергоринку, а отже — проводити планування на тривалий час.
- Зниження вартості електроенергії 80 копійок (власна генерація) проти 7 гривень (закупівлі у зовнішніх постачальників) дає змогу значно знизити виробничі витрати. Отже — отримати переваги на ринку перед конкурентами коштом більш доступної ціни на товар чи послуги.
- Кошти, які зекономлені внаслідок переходу на використання власної електроенергії, можна спрямувати на подальший розвиток виробництва, модернізацію обладнання, підвищення виплат акціонерам або працівникам.
- Нові можливості щодо маркетингу та просування торгової марки як еко-френдлі, це дозволить залучити додаткових клієнтів або покупців, яким близька ця тема.
- Спрощення виходу на ринок Євросоюзу — починаючи з 2025 року, починає діяти податок на «вуглецевий слід». Тому використання електроенергії, отриманої з відновлюваних джерел енергії, дозволить знизити показник «вуглецевого сліду», виконати рекомендації органів контролю Євросоюзу та уникнути сплати великих мит.
Сьогодні великі компанії, зайняті на ринку альтернативної енергетики, вже змогли відновити свої логістичні ланцюжки з доставки обладнання в Україну, тому можуть запропонувати промислову сонячну електростанцію під ключ https://rayton.com.ua/promyslovi-sonyachni-elektrostantsiyi/ на дуже вигідних умовах. При цьому підприємство у рамках державної підтримки 5-7-9 може взяти кредит на сонячну електростанцію на дуже вигідних умовах.
Рубрика: Статьи. Читать весь текст на misto.kharkiv.ua.