Сьогодні здивувати когось світлодіодним освітленням дуже важко. Значне поширення такого варіанту освітлювальної техніки призвело до швидкої появи та популяризації різних допоміжних елементів, серед яких представлені алюмінієві профілі для LED-стрічки. По суті, алюмінієвий профіль є спеціальним коробом, виготовленим з анодованого алюмінію. Усередині цього короба розміщується LED-стрічка. Міцність матеріалу забезпечує достатню захищеність для освітлювальної стрічки.
Основні види алюмінієвих профілів для світлодіодної стрічки
Сьогодні на ринку представлені різні варіанти профілів з алюмінію для монтажу LED-стрічок, що дозволяє забезпечувати безпроблемну реалізацію різних задумів в оформленні діодного освітлення та підсвічування. Ключовою відмінністю алюмінієвих профілів для світлодіодних стрічок є спосіб встановлення, що є основним показником при створенні класифікації різних видів. Виділяється три основні групи:
- Накладні.
- Врізні.
- Навісні.
Одним із найпоширеніших варіантів є накладний профіль. Це пов'язано з максимальною простотою його монтажу, особливо на підготовлених рівних поверхнях. Зафіксувати блок можна двостороннім скотчем, шурупами або клеєм. Переважно встановлюється на плитку чи меблі, а також деякі інші рівні поверхні.
Для встановлення врізних світлодіодних алюмінієвих профілів потрібна попередня підготовка. Готується фрезерований паз під розмір профілю або штроба у стіні. Рідше врізають виріб у поверхню меблів чи гіпсокартонних стінок.
Підвісні варіанти використовуються для створення основного освітлення із застосуванням LED-стрічок. У цій ситуації можна створити світильник довільної довжини та зміни, залежно від своїх побажань. Проблем з тим, як кріпити алюмінієвий профіль для світлодіодної стрічки також не виникне — використовуються спеціальні троси, що кріпляться до стелі. Таким чином, можна додатково відрегулювати висоту розміщення освітлювального блоку.
Також доступні інші варіанти алюмінієвих профілів для світлодіодних стрічок, які відрізняються не тільки за способом встановлення, але і за своєю формою:
- Кутові. Спочатку загнуті під кутом 90 градусів вироби, які використовуються при створенні окремих елементів основного освітлення в підвісних варіантах, а також при необхідності монтажу виробів у кутах приміщень.
- Підлога. Додатково укомплектовуються спеціальним розсіювачем світла, який, крім основної функції, виконує ще й роль захисного елемента.
- Прихований монтаж. Такі вироби встановлюються без додаткових швів, що робить їх непомітними. Відмінний варіант для використання практично у будь-якому місці.
- Для гіпсокартону. Такі вироби мають допоміжні смуги для кріплення з боків від основного профілю. Такий варіант активно використовується при встановленні в штукатурку.
Різноманітність способів монтажу та конфігурацій готових виробів переважно позбавляє питання, як зігнути алюмінієвий профіль для світлодіодної стрічки.
Переваги алюмінієвих профілів для LED-стрічки
Використання алюмінієвого профілю дає користувачеві низку переваг:
- При самостійному виконанні монтажу застосування такого варіанта прискорює процес встановлення.
- Додатковий захист стрічки від зовнішніх негативних факторів — вологи, пилу чи механічного впливу.
- Використання профілю з вбудованими оптичними лінзами або спеціальними розсіювачами дає можливість покращити рівень освітлення приміщення.
- Алюміній забезпечує додаткове відведення тепла, що робить профіль із цього металу своєрідним радіатором діодної стрічки — це помітно продовжує термін експлуатації.
- Правильно підібраний короб не тільки добре впишеться в дизайн, але може стати відмінним його доповненням.
- Можливість використання короба з LED-стрічкою як основне або додаткове джерело світла, застосування для акцентування окремих зон приміщення.
Алюмінієвий профіль для світлодіодної стрічки стане відмінним рішенням для оформлення світлової частини дизайну приміщень у багатьох стилях, а різноманітність конструкцій та простота монтажу стануть додатковими перевагами.
Рубрика: Статьи. Читать весь текст на misto.kharkiv.ua.