Силові акумулятори: нові варіанти використання

Силові акумулятори: нові варіанти використання
11:22, 10 Июл.

Статистика зазначає, що після масових весняних атак по українській енергетичній інфраструктурі різко збільшилася кількість запитів акумуляторні батареї київ. Вже довгий час ці запити впевнено тримаються у топі.

Купити літій-залізо-фосфатний акумулятор чи літієвий? А може, краще нікель-кадмієвий, адже він значно дешевший? На ці питання доводиться шукати відповідь українцеві, який хоче гідно підготуватися до настання зими та забезпечити себе хоча б мінімально можливим резервом електроенергії. Що критично важливо, якщо в будинку стоїть енергозалежний газовий котел, який потребує електроенергії для стабільної роботи. Або якщо йдеться про встановлення сонячних панелей, а надлишки генерації можна буде накопичувати в акумуляторах. Купівля АКБ — це дуже витратне придбання, тому необхідно оцінити всі доступні пропозиції та варіанти.

Силові акумулятори: нові можливості для домашнього енергопостачання

Силові акумулятори знайшли широке застосування для вантажної техніки, в локомотивах, різних системах аварійного енергопостачання, а зараз вони можуть успішно використовуватися і в домашніх умовах:

  • При їх виготовленні конструктори були зобов'язані дотримуватись дуже жорстких стандартів безпеки, тому такі акумулятори можна без ризику встановлювати в будинку, вони мають дуже високу пожежну безпеку, мають герметичну конструкцію та не шкодять здоров'ю людей та навколишньому середовищу.
  • Ці акумулятори планувалося використовувати в досить жорстких умовах за дуже великих перепадів температур. Тому вони здатні зберігати свою працездатність у дуже широкому діапазоні температур. Вони досить громіздкі, але стійкість до низьких температур відкриває великі можливості щодо їх розміщення, наприклад, у неопалюваних приміщеннях або взагалі на вулицях. Адже їх корпус розрахований на захист від попадання вологи та бруду.
  • Акумулятор зазвичай встановлюють в слабко доступному місці, тому що він потребує мінімального обслуговування та може функціонувати практично в автономному режимі. А сучасні моделі обладнані спеціальною платою BMS, яка може передавати вичерпні дані про всі елементи акумулятора, тому можливо контролювати його стан дистанційно.
  • Велика місткість — силові акумулятори створювалися для живлення електродвигунів, які повинні були рухати досить важкі машини, наприклад, електробуси або вантажні кари, що перевозять палети з товаром, і підтримувати їхній рух протягом досить тривалого часу. Тому місткості такого АКБ може бути достатньо, щоб забезпечити електроенергією приватний будинок. Є приклади, коли в якості накопичувача електрики в автономних сонячних електростанціях використовувалися батареї від електромобілів. Їх місткості було недостатньо для забезпечення тривалого пробігу авто, але цілком достатньо для домашніх умов. І головне — купити такий уживаний акумулятор можна було на базі розборки автомобілів досить недорого.
  • Силові акумулятори мають стабільні електричні характеристики, їхня напруга залишається на одному рівні практично до моменту повного розряду, тому їх можливо використовувати для живлення електроприладів, які чутливі до якості електрики.
  • Акумулятори здатні витримувати глибокий розряд, який надалі ніяк не позначається на місткості.

І що дуже важливо — можна купити літій-залізо-фосфатний акумулятор від українського виробника, при цьому він може бути виготовлений за індивідуальними вимогами замовника, наприклад, щоб отримати необхідну місткість.

Рубрика: Статьи. Читать весь текст на misto.kharkiv.ua.